Zubné náhrady a protetika – Žilina

Zubné náhrady a protetika sú bežným riešením v prípade chýbajúcich zubov. Strata zubov nie je vždy spojená s narastajúcim vekom. Môže ju spôsobiť aj zubný kaz alebo úraz. Ak vám chýba zub alebo jeho časť, je nutné si zaň zvoliť vhodnú náhradu.

Chýbajúce zuby sú funkčným problémom a môžu spôsobiť ťažkosti pri prežúvaní potravín, ale aj posúvanie chrupu. Pri strate jedného z predných zubov, ide zároveň o estetický problém, ktorý človeku môže znížiť sebavedomie.

Existuje viac možností, ako nahradiť vlastné zuby. Tie sa líšia spôsobom fixácie, materiálom a aj cenovou dostupnosťou.

 

Aké sú možnosti zubných náhrad?

Zubné korunky – slúžia ako plnohodnotná náhrada zuba alebo jeho časti.

Zubný mostík – v prípade, že je nutné nahradiť viac zubov vedľa seba sa využíva zubný mostík. Protetická náhrada vyplní medzeru a zafixuje sa na okolité zdravé zuby, ktoré sa jemne zbrúsia.

Implantáty – využívajú sa, ak chýba jeden alebo viac zubov. Spĺňajú rovnaký účel ako zubný mostík. Na rozdiel od neho však nemusíme využiť zuby ktoré ohraničujú medzeru a tým ich poškodiť. Implantát sa zavedie do kosti čeľuste a následne sa na ňom môže vytvoriť korunka.

Čiastočne snímateľná náhrada – v prípade, že nie je možné fixne umiestniť mostík (napríklad z dôvodu príliš veľkej medzery medzi zubami), a ani zaviesť implantáty, sa náhrada zafixuje o zvyškové zuby. Nemusia sa preto brúsiť a slúžia len ako opora. Protéza sa dá kedykoľvek vybrať a znova nasadiť.

Celkovo snímateľná náhrada – táto protéza sa využíva, keď pacient stratí celý chrup v čeľusti. Ide o vyberateľnú náhradu, ktorá ale vyzerá prirodzene a je pohodlná.

 

Ako si vybrať správnu zubnú náhradu?

Každý chrup je iný, a preto je ideálne prediskutovať najlepšie možnosti pre pacienta osobne. U nás ponúkame individuálne konzultácie, kde spolu s pacientom vyberieme to najvhodnejšie riešenie.

 

Objednajte sa k nám

Cenu nasadenia zubných náhrad a protetík v našej ambulancii v Žiline zistíte v našom cenníku. Napíšte nám alebo sa objednajte a my vám radi pomôžeme vybrať to najlepšie riešenie pre vás!

Recenzie

default image
Helena Woleková
Spokojná zákazníčka
Dentálna hygiena
Dentálna hygiena DentalKompas
5

Môžem len a len odporúčať .... veľmi milá, ústretová, šikovná a v neposlednom rade pekná pani hygienička Vám okrem svojej práce aj všetko vysvetlí pripadne poradí... s istotou môžem povedať, že prídem opäť.

<< Predchádzajúce
Ďalšie >>

U nás vám dentálnu hygienu preplatí každá zdravotná poisťovňa.

Otváracie hodiny

Pondelok: 8:00 – 14:00
Utorok: 8:00 – 14:00
Streda: 12:00-18:00
Štvrtok: 8:00 – 14:00
Piatok: 7:30-12:00
Len na objednávku
Sob., Nedele a sviatky nepracujeme.
Zásady ochrany osobných údajov