Pieskovanie zubov Air-Flow a Perioflow Žilina

Precízne vyčistíme vaše zuby a ďasná pomocou techník Air-Flow a Perioflow.

 

Čo je to Air-Flow, metóda tiež známa ako pieskovanie zubov?

Air-Flow alebo pieskovanie je metóda čistenia a leštenia povrchu zubov, koreňov zubov, a ďasien od pigmentov, škvŕn a biofilmu.

Tie sa tvoria po konzumácií  potravín, akými sú napríklad červené víno, čaj, káva, cigarety a lieky. Ide teda o nánosy na zuboch, ktoré si sami doma nevyčistíte.

 

Ako tento proces funguje?

Sprej zo zmesi prášku, vody a vzduchu je šetrne aplikovaný na zuby a vyčistí aj ťažko dostupné miesta. Tento prášok je tvorený zo zŕn, ktoré môžu mať rozličnú hrúbku. Tú určuje dentálny hygienik individuálne každému pacientovi podľa potreby.

Štandardne sa používajú veľmi jemné častice zŕn na báze erytritolu. Väčšia hrúbka zŕn so silnejšími abrazívnymi účinkami na báze bikarbonátu sodného sa využíva najmä pri pacientoch s masívnejšou vrstvou pigmentácie skloviny. V tomto prípade ide často o silných fajčiarov.  Tento proces je bezpečný a nepoškodzuje zubnú sklovinu.

 

Aký je výsledok?

Zuby pôsobia lesklejšie a hladšie. Po odstránení nečistôt vynikne pôvodná farba zubov a tie vyzerajú byť belšie. 

Nejde však len o estetické ošetrenie, Air-Flow má veľký význam v profylaxii aj podpornej parodontálnej terapii. Farebné pigmenty a nečistoty sa totiž na hladký povrch zubov zachytávajú omnoho ťažšie. Preto je vhodné absolvovať mechanické čistenie metódou Air-Flow 2 až 4 krát ročne.

 

Postup ošetrenia metódou Air-Flow

  1. Na začiatku skontroluje dentálny hygienik stav zubov a slizníc.
  2. Nasleduje samotné pieskovanie, ktoré trvá približne 20 minút. Čas závisí na stave pacientovho chrupu.
  3. Potom sú na zuby nanesené fluoridové preparáty, ktoré ochraňujú a regenerujú zubnú sklovinu.
  4. Po zákroku odporúčame na pár hodín nekonzumovať potraviny s obsahom farebných pigmentov, pretože proces pieskovania otvorí zubné póry, ktoré tieto pigmenty vstrebávajú.

 

Pre koho je metóda Air-Flow vhodná?

Čistenie zubov touto metódou je vhodné takmer pre každého. Pieskovanie zubov je bezpečné aj pri čistení implantátov, ortodontických prvkov, výplní, koruniek, mostíkov a taktiež zabezpečuje dokonalé vyčistenie povrchu zubov pred bielením, pečatením, alebo osádzaním protetických náhrad.

 

Perioflow vyčistí zuby do hĺbky

Perioflow označujeme odstránenie biofilmu z parodontálnych vačkov. Pri parodontitíde sa jedná o čistenie povrchu koreňa zuba a pri periimplantitíde o čistenie povrchu implantátu. 

Celý proces prebieha v hĺbke 4-9 mm pod cemeto-sklovinovou hranicou, takže laicky povedané pod ďasnom. Používa sa špeciálna koncovka pre efektívne odstránenie biofilmu a s použitím prášku Perio Plus (erytritol prášok).

hlbkové_čistenie

 

Objednajte sa k nám

Air-Flow spolu s metódou Perioflow sú súčasťou každej dentálnej hygieny, ktorú u nás ponúkame, no dá sa na ne objednať aj ako na samostatnú procedúru. Prečítajte si viac o cene pieskovania zubov a ďalších procedúr v našom cenníku. Objednajte sa a my sa s vami radi dohodneme na ďalších podrobnostiach!

 

Pozrite si výsledky metódy Air-Flow

Recenzie

default image
Helena Woleková
Spokojná zákazníčka
Dentálna hygiena
Dentálna hygiena DentalKompas
5

Môžem len a len odporúčať .... veľmi milá, ústretová, šikovná a v neposlednom rade pekná pani hygienička Vám okrem svojej práce aj všetko vysvetlí pripadne poradí... s istotou môžem povedať, že prídem opäť.

<< Predchádzajúce
Ďalšie >>

U nás vám dentálnu hygienu preplatí každá zdravotná poisťovňa.

Otváracie hodiny

Pondelok: 8:00 – 14:00
Utorok: 8:00 – 14:00
Streda: 12:00-18:00
Štvrtok: 8:00 – 14:00
Piatok: 7:30-12:00
Len na objednávku
Sob., Nedele a sviatky nepracujeme.
Zásady ochrany osobných údajov