Pečatenie zubov – Žilina

Zubný kaz je strašiakom pre detí aj pre dospelých. Existuje však bezbolestný a časovo nenáročný proces, ako sa mu vyhnúť, a ním je pečatenie zubov.

 

Čo je to pečatenie zubov?

Pečatenie zubov je jednou z variant prevencie proti zubnému kazu a do budúcnosti vám môže ušetriť nemalé finančné prostriedky za ošetrenie pokazených zubov vašich detí.

 

Prečo je pečatenie skvelou prevenciou proti zubnému kazu?

Zuby majú na plôškach, ktorými rozžúvame stravu, ryhy, štrbinky a nerovnosti, v ktorých sa drží povlak. Povlak sa z týchto miest čistí veľmi ťažko, a tak je živnou pôdou pre kariogénne (kazotvorné) baktérie. Preto sa môže stať že sa kaz vytvorí aj deťom, ktoré si zúbky čistia precízne.

Aby sa odstránili ryhy, je dobré ich preventívne zaliať vrstvou pečatidla. Takto bude povrch zubov hladší a ľahšie sa vyčistí.

 

Aký je priebeh pečatenia zubov?

Najprv je dôležité skontrolovať chrup. Pokazené zuby sa totižto nemôžu zapečatiť. Povrch stoličiek sa dôkladne vyčistí a následne sa naň nanesie náter, ktorý tvorí tmel. Ten do pár minút stvrdne a vytvorí ochrannú vrstvu. Farbu pečatidla je možné prispôsobiť odtieňu zubu, čím sa stanú na bežný pohľad neviditeľné. Výhodou je, že po pečatení zubov sa môže hneď jesť aj piť.

 

Kedy je správny čas na zapečatenie zubov?

Pečatenie zubov odporúčame postupne u detí v 6. až 7. roku života, keď sa im prerežú trvalé šestky, následne od 12. roku, keď sa prerežú trvalé sedmičky a od 17. roku, keď sa začínajú prerezávať trvalé osmičky. Pečatenie mliečnych zubov sa vykonáva len v prípade ich vysokej kazivosti.

 

Ako dlho vydrží pečatidlo na zuboch?

Pečatidlo môže niekedy vydržať aj desať rokov, no časom sa prirodzene opotrebuje. Preto je dobré, ak sa jeho stav pravidelne kontroluje dvakrát ročne popri preventívnych prehliadkach. V prípade potreby sa pečatidlo doplní alebo vytvorí nanovo.

Prečítajte si viac o cene pečatenia zubov u nás. Objednajte sa a my sa s vami radi dohodneme na ďalších podrobnostiach!

Recenzie

default image
Helena Woleková
Spokojná zákazníčka
Dentálna hygiena
Dentálna hygiena DentalKompas
5

Môžem len a len odporúčať .... veľmi milá, ústretová, šikovná a v neposlednom rade pekná pani hygienička Vám okrem svojej práce aj všetko vysvetlí pripadne poradí... s istotou môžem povedať, že prídem opäť.

<< Predchádzajúce
Ďalšie >>

U nás vám dentálnu hygienu preplatí každá zdravotná poisťovňa.

Otváracie hodiny

Pondelok: 8:00 – 14:00
Utorok: 8:00 – 14:00
Streda: 12:00-18:00
Štvrtok: 8:00 – 14:00
Piatok: 7:30-12:00
Len na objednávku
Sob., Nedele a sviatky nepracujeme.
Zásady ochrany osobných údajov