Zubár Žilina: zubná ambulancia pre váš úsmev

 

Čistota - pol života. Krásne a čisté zuby bez kazov sú základom zdravia aj vašou vizitkou.

Nedostatočná starostlivosť o chrup má za následok tvorbu zubného kazu a zápalov, ktoré sa prejavujú bolesťou a nepríjemným zápachom z úst.

Na zuboch a na okrajoch ďasien sa navyše postupne usadzuje zubný povlak, ktorý tvoria baktérie spolu so slinami a zvyškami potravy. Ak povlak nie je pravidelne odstraňovaný dôkladnou hygienou, vznikne z neho časom zubný kameň. Pri nevhodne zvolenej liečbe tak hrozí parodontitída až predčasná strata zubov.

Zdravý a žiarivý úsmev sa nezaobíde bez správnej starostlivosti. V našich zubných ambulanciách v Žiline sa postaráme, aby váš chrup netrápili žiadne zdravotné problémy a vy ste sa mohli opäť sebavedome usmiať.

 

Ako to celé prebieha?

Aj keď celkové ošetrenie zaberie len pár minút, odborníci na našej zubnej klinike v Žiline si dajú záležať, aby váš chrup skontrolovali čo najdôkladnejšie.

Na začiatku dentálna hygienička a zubár kompletne vyšetria vašu ústnu dutinu vrátane ďasien, ktoré tiež trpia zápalmi. Skontrolujú, či nemáte kaz, zubný kameň alebo zápal a pozrú sa na množstvo povlaku a pigmentácie.

Zubár venuje pozornosť aj postaveniu zubov. Vďaka tomu zistí, aký je celkový zdravotný stav vášho chrupu. Súčasťou vyšetrenia je aj kontrola zubných výplní a ďalších zubných náhrad, prípadne slizníc. V prípade potreby vás objedná k čeľustnému ortopédovi alebo stomatochirurgovi.

V prípade pochybností urobí zubný lekár panoramatické RTG vyšetrenie chrupu, ktoré pomôžu včas odhaliť napríklad parodontitídu, kaz, nálezy na koreňoch, atď.

U zubov prehliadka zďaleka nekončí. Niektoré ochorenia sa môžu prejaviť aj v oblasti hlavy a krku, preto zubár prezrie aj tieto časti tela.

Nasleduje fáza čistenia a prípadných opráv. Dentálna hygienička vám profesionálne vyčistí chrup od povlaku a zubného kameňa. Ak pri kontrole odhalí kaz, objedná vás k zubárovi a ten kaz odstráni a zub zaplombuje.

 

Je potrebné chodiť k zubárovi, aj keď ma nič nebolí?

Áno. Pravidelnou kontrolou predídete nepríjemným starostiam. Preventívna starostlivosť o zuby aj ďasná je zásadná pre zabránenie vzniku parodontózy zubných kazov, zápalov a ďalších bolestivých problémov. Vďaka moderným technológiám dnes už môžeme odhaliť kaz a odstrániť ho skôr, ako sa rozšíri. Spoločne tak zabránime vzniku komplikácií, ktoré by na vašom chrupe zanechali dlhodobé následky. Zdravotné poisťovne vás za pravidelné absolvovanie preventívnych prehliadok chrupu odmenia možnosťou čerpať benefity pri ošetrení kazov a dentálnej hygiene.

 

Pre optimálne zdravie vášho chrupu odporúčame navštevovať zubnú kliniku dvakrát ročne.

 

Urobte správne rozhodnutie pre svoje zdravie a objednajte sa na pravidelnú zubnú prehliadku ešte dnes.

Recenzie

default image
Helena Woleková
Spokojná zákazníčka
Dentálna hygiena
Dentálna hygiena DentalKompas
5

Môžem len a len odporúčať .... veľmi milá, ústretová, šikovná a v neposlednom rade pekná pani hygienička Vám okrem svojej práce aj všetko vysvetlí pripadne poradí... s istotou môžem povedať, že prídem opäť.

<< Predchádzajúce
Ďalšie >>

U nás vám dentálnu hygienu preplatí každá zdravotná poisťovňa.

Otváracie hodiny

Pondelok: 8:00 – 14:00
Utorok: 8:00 – 14:00
Streda: 12:00-18:00
Štvrtok: 8:00 – 14:00
Piatok: 7:30-12:00
Len na objednávku
Sob., Nedele a sviatky nepracujeme.
Zásady ochrany osobných údajov